Tekmovalni program festivala ZOOM.16

Objavljen je seznam filmov, ki so jih selektorji uvstili v tekmovalni program.

26.08.2022

foto: Matej Pušnik

Kdaj in kje
september 2022
SRE 28 SEP
28.09.2022 OB 09:00 - DO 13:00 Tekmovalni program otroških filmov ZOOM.16 Festivalna dvorana

Tekmovalni program otroških filmov

 

  • Vodna bitja v slovenski mitologiji (OŠ Gornja Radgona, Slovenija, 5'16'')
  • Lukas in superheroji Lukas i superjunaci (ZAG, Hrvaška, 8')
  • V vrtu glasbil No jardim dos instrumentos (Associação de Ludotecas do Porto/Anilupa, Portugalska, 6'44'')
  • Ni miru Nema mira (FKVK Zaprešić, Hrvaška, 4'03'')
  • Trenutki Moments (DRF Children Animation Studio, Uzbekistan, 6'50'')
  • Izginotje nasmehov O Sumiço dos Sorrisos (Escola EB2,3 de Caíde-de-Rei (Lousada), Portugalska, 2'32'')
  • Preparator Preparator (Marko Balaško, Hrvaška, 12'27'')
  • Človek Čovjek (FKVK Zaprešić, Hrvaška, 1'11'')
  • Nahrbtnik (OŠ Gornja Radgona, Slovenija, 1'49'')
  • Kotiček za trenutek sreče Kutak za sretni trenutak (Miro Bronzić, Hrvaška, 11'21'')
  • Nepričakovane stvari Coisas Inesperadas (Colégio São José de Bairros (Lousada), Portugalska, 2'08'')
  • Živo morje The Living Sea (Ema Poposka, Hong Kong, 15')
  • Navadni dogodki stanovalcev Obični događaji stanara (Društvo Slon, Slovenija, 2'14'')
  • Živalski vrt Zoopark (DRF Children Animation, Kirgizistan, 4'22'')
  • Smrčanje Snoring (Sara Abedi, Iran, 7'21'')
  • V svet krojači so odšli (OŠ Dobravlje, Slovenija, 1'52'')
  • Iskrice (Produkcija Laute / KD Nebo, Slovenija, 3'12'')

 

Tekmovalni program mladinskih filmov

  • Luknja  Dziura (Piotr Kaźmierczak, Poland, 2'30'')
  • Migrant O emigrante (Casa-Museu de Vilar, Portugalska, 4'16'')
  • Kaj se zgodi po smrti? What happens after death? (Anna Magnusson, Švedska, 6'32'')
  • Ko se mačke smejijo… When the cats laugh...(Olga Goltser, Izrael, 2'10'')
  • Mary Mary (Kinga Garncarz, Poljska, 5'21'')
  • Otroštvo Детство (Аnna Martinenko, Ukrajina 15'44'')
  • Letalska družba Vice Purgatory Airlines (João Católico, Portugalska, 15')
  • Ne bomo svobodne, dokler je ena od nas v okovih As long as one woman is bound, none of us is free (Evelina Irené Söderberg, Švedska, 4'48'')
  • Amorella Amorella (Ivana Šerić, Hrvaška, 4'16'')
  • Zelenjava, meso, glava Greens, meat, head (Ekaterina Prohorova, Rusija, 14'56'')
  • Ljubezen Love  (Katjuša Peterka, Slovenija, 7'57'')
  • Zvestoba Treue (Tibor Szloboda, Srbija, 5'39'')
  • Vinny Vinny (Tyler Riscoe, ZDA, 7'03'')
  • Drstenje Desova (Casa-Museu de Vilar, Portugalska, 2'21'')
  • Škatla The Box (Lorenzo Sicuranza, Italija, 7'26'')
  • Srečko Srečko (Aleksander Cavazza, Slovenija, 4'40'')
  • Začenjamo misliti na jutri: starešina Jonas Antoine We Start Thinking of Tomorrow: Fort Simpson Elder Jonas Antoine (Zoe Miles, Kanada, 7'37'')

 

 

Vodja filmskega festivala ZOOM: Vesna Tripković
Festival moderira: Sara Šabec
Selektorji celotnega festivalskega programa: Marina Katalenić, Sara Šabec in Vid Hajnšek

Festivalska žirija: Tina Poglajen, Gašper Markun in Marko Cvejić. 

Te strani uporabljajo piškote (cookies). Z uporabo strani soglašate z uporabo piškotov.
Sprejmem